වාසු,විමල්,දිනේෂ් කොළඹ හදිසි සාකච්ඡාවක…..

December 06 09:12 2017 Print This Article

.

බදුල්ල විල්ස්පාක් ක්‍රීඩාංගනයේ (04) පැවති ශ්‍රී ලංකා පොදුජන පරමුණේ රැලිය කට් කල වාසුදෙව නානායක්කාර,විමල් විරවංශ සහ ඒකාබද්ධයේ නිළ නොවන නායක මහජන එක්සත් පෙරමුණේ නායක දිනේෂ් ගුණවර්ධන අද හදිසි හමුවක් පැවැත්වු බව අනාවරණය වේ.

කොළඹ ඒකාබද්ධ මන්ත්‍රීවරයේකුගේ නිවසේ පැවැති එම හදිසි රැස්විමේදි විමල්,වාසු,දිනේෂ් අවධාරණය කර ඇත්තේ 2020දි රනිල් ජනාධිපති විම වැලැක්වීමටනම් ශ්‍රී ලංකා නිදහස් පක්ෂයේ මෛත්‍රී පිල සහ මහින්ද පිළ එකම පෙරමුණකින් තරග කලයුතු බවයි.

මහින්ද සුලග නිර්මාණය කිරිම හරහ මහින්දගේ බලවෙග ලෙස තමන් කටයුතු කළේ රනිල්ට එරෙහිව සමාජ මතය වර්ධනය කිරිම බවත් ඒ හැරෙන්නට කිසිවිටෙකත් ශ්‍රි ලංකා නිදහස් පක්ෂය ප්‍රමුඛ සන්ධානයන් බිද දමා එක්සත් ජාතික පක්ෂයට බලයට එමට ඉඩ ලබාදිමට තමන් ඇතුලු ප්‍රගතිශීලි ඒකාබද්ධ මන්ත්‍රීවරුන් කටයුතු නොකල බවද එහිදි විමල් පෙන්වා දි තිබේ.

මේ අතර එම සාකච්ඡාවේදි බැසිල් රාජපක්ෂගේ ක්‍රියාමාර්ග සම්බන්ධයෙන් දැඩි ලෙස දෝෂදර්ශනයට ලක්ව ඇති අතර මහින්ද සුලග නිර්මාණය කරමින් රටේ ගොඩනැගු මහින්ද නැමති සුනාමිය අවසානයෙ ශ්‍රිලනිපය දෙසට යොමු කිරිමට බැසිල් කටයුතු කල බවත් ඒ හරහා ගම්මට්ටමේ මහින්දවාදි ශ්‍රී ලංකා කාරයන් කලකිරිමට ලක්ව ඇති බවද පෙන්වා දි තිබේ.

කෙසේවෙතත් මහින්ද රාජපක්ෂ මහතා සමග තවදුරටත් සාකච්ඡා කිරිමට මේහිදි එකඟතාව ඇතිකරගෙන තිබේන අතර එම සාකච්ඡා වලින් පසුව යම් තින්දු ගැනිමට කටයුතු කිරිමටද එකඟතාව පලවි තිබේ.

මහින්ද සුලගේ බර කරට ගෙන කටයුතු කල විමල් මේ දක්ව බැසිල්ගේ නායකත්වයෙන් ගොඩ නැගුන පොහොට්ටු පක්ෂයේ පක්ෂ නායක රැස්විම් වලට සහභාගි නොවු අතර දිනේෂ් සහ වාසුද ඒ සදහා එතරම් කැමත්තක් නොදැක්වු බව නොරහසකි.ඊයේ බදුල්ල රැළියට පවා විමල්,වාසු,දිනේෂ් සහභාගි නොවිමට ප්‍රධාන හේතුව වුයේ එය පොහොට්ටු පක්ෂයේ රැළියක් ලෙස ඒකාබද්ධයෙන් වෙන්ව පැවැත්විම නිසා බවද වාර්තා වේ.

බැසිල් ඇමරිකාවේ සිටින සමයේ විමල් ප්‍රමුඛ ඒකාබද්ධ කණ්ඩායම ගොඩනැගු මහින්ද සුලග පසුව බැසිල් ක්‍රමිකව සිය ග්‍රහණයට ගැනිමත් ඒ සම්බන්ධයෙන් ඉරිදා ලංකාදීප පුවත් පතට බැසිල් කර තිබු ප්‍රකාශයක් හේතුවෙන්ද විමල් දැඩි ලෙස කලකිරිමට ලක්ව සිටියා.

මේ අතර විමල් වීරවංසගේ ජාතික නිදහස් පෙරමුණ මුලසිටම වෙනම මැතිවරණයට ඉල්ලිමට විරුද්ධව කටයුතු කල අතර එහි ප්‍රතිපලයක් ලෙස විමල්ගේ පක්ෂය දෙකඩ වු අතර පක්ෂයේ නියෝජ්‍ය නායක වීරකුමාර දිසානායක මහතා විසින් අනුරාධපුරයේදී හදිසි මාධ්‍ය සාකච්ඡාවක් පවත්වමින් කියා සිටියේ අත්තනෝමතික ලෙස දේශපාලනය තෝරා ශ්‍රී ලංකා නිදහස් පක්ෂය කැඩීමට කටයුතු කළහොත් නියත වශයෙන්ම 2020 ජනාධිපතිවරණයේ දී රනිල් වික්‍රමසිංහ ජයග්‍රහණය කරන බවත් එවැනි තත්ත්වයක් ඇතිවුවහොත් එම පාපකර්මයට මේ මොහොතේ ශ්‍රීලනිප ය බෙදීමට උත්සාහකරන සියළු දෙනා වගකිව යුතු බවයි.

Print this entry

  Categories:
write a comment

0 Comments

No Comments Yet!

You can be the one to start a conversation.

Add a Comment

Your data will be safe! Your e-mail address will not be published. Also other data will not be shared with third person.
All fields are required.